Stylizowana sesja portretowa , fashion – studyjna.

 

 

Zdjęcia zostały wykonane w moim studio w Bielsku-Białej. Przy okazji studio jest na wynajem. Cena wynajęcia studia na godzinę to 50zł. Moje studio fotograficzne na wynajem znajduje się w Bielsku-Białej przy ul. Orzeszkowej 36.

 

Do zdjęć portretowych pozowała modelka Klaudia Błotko. Makijaż do naszej sesji fotograficznej wykonała Wiesia Maziarczyk. Przy okazji Wiesia zrobiła też całą stylizacje do zdjęć. Początkowo miała to być tylko sesja beauty – portretowa, ale w sumie wyszła z tego tez trochę sesja fashion. Na nasza sesję zdjęciowa umawialiśmy się jakieś dwa tygodnie wcześniej, więc nie było za dużo czasu na przygotowania do zdjęć.

 

Sama praca przy tworzeniu fotografii, przebiegła nam dość szybko. Uwinęliśmy się w studio w dwie godzinki, do tego doszła praca przy retuszu zdjęć. Samo obrabianie zdjęć zajęło dodatkowo jakieś 10 godzin ciągłej pracy przy komputerze na programie photoshop.

 

Do wykonania zdjęć zostały użyte trzy rodzaje teł fotograficznych. Tło w kolorze błękitnym było z grubego kartony, tło błękitne w plamy, to tak zwany gnieciuch czyli tło materiałowe. I ostatnie tło w kolorze brązowym, to było tło polipropylenowe. Biżuteria i cała reszta to własność modelki i wizażystki.

 

Żadna sesja w studio nie obejdzie się bez lamp studyjnych. Tutaj były używane 3 lampy. Jedna oświetlała tło, druga dawała światło główne na modelkę a trzecia lekko doświetlała całość z boku. Lampa świecąca na tło nie miała żadnych modyfikatorów, pozostałe dwie lampy miały rozpraszacze światło w postaci softboksów. Używany był również wentylator, ale nie do końca był potrzebny.

 

W czasie całej sesji zrobiłem około 200 zdjęć w formacie RAW, z czego po sesji wspólnie wybraliśmy osiem najlepszych , które poszły do dalszej obróbki komputerowej. Końcowo zdjęcia zostały wywołane w formacie jpg, w dwóch rozdzielczościach. Pierwsza ma 72 Dpi aby zdjęcia można było zamieścić na facebooku , maxmodels i innych portalach z zdjęciami dla modelek, wizażystek i fotografów. Druga rozdzielczość ma 300DPI aby można było te zdjęcia wydrukować w dobrej jakości. Mam nadzieje je wykorzystać przy produkcji mojego kalendarza fotograficznego, ale czy tak będzie to już czas pokaże. Zresztą wykonywanie zdjęc na kalendarze to osobna sprawa do opisania.